YAŞAM - SEYAHAT

5 adımda ekonomik seyahat

Yoğun iş tempomuza bir ilaç gibi gelen tatiller, zaman zaman bütçemiz için zorlayıcı olabilir. Ama moralinizi bozmayın! Seyahat sırasında ve öncesinde uygulayacağınız birkaç küçük ipucu daha ekonomik bir tatil geçirmenize yardımcı olabilir.

profil
BT Ekip
08.06.2016
5 adımda ekonomik seyahat
Bütçenize iyi gelecek seyahat tavsiyeleri

Önünüzdeki tatil fırsatlarını önceden iyice değerlendirerek biletlerinizi erkenden almaya çalışın. Erkenden aldığınız biletler, son dakika aldığınız biletlerden mutlaka daha ucuz olacaktır. Ayrıca, aktarmalı uçuşlar direkt uçuşlardan her zaman daha ucuz olur. Gideceğiniz noktaya aktarmalı bir uçuş varsa onu da tercih edebilirsiniz. Uçuş seçeneklerinizi kontrol etmek için skyscanner.com ve aerobilet.com gibi siteleri kullanabilirsiniz. Hatta bu sitelere üye olmanız, kampanyalardan daha hızlı haberdar olmanızı sağlar.

5 adımda ekonomik seyahat

Birçok havayolu bagaja konulan bavullardan ekstra para alıyor. Uçağın içerisine koyabileceğiniz bir bavulla seyahat etmeniz daha az para harcamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, hafif bir bavul hem seyahat halinde daha rahat hem de gideceğiniz yerde yapacağınız alışverişler için daha avantajlı.

5 adımda ekonomik seyahat

Gittiğiniz şehrin popüler restoranı büyük ihtimalle bütün turistlerin bildiği ve gittiği bir yer olacaktır. Turistleri çok çeken restoranlar genellikle yerel lezzetlere yer vermek yerine, herkesin beğenebileceği ve her yerde bulunabilen yemekleri yapmayı tercih ederler. Ayrıca daha pahalı olurlar; bunun yerine yerel halkla veya kaldığınız yerdeki insanlarla konuşarak daha özel restoranları ve yerel lezzetleri keşfetmeye çalışın. Böylelikle hem güzel hem de uygun yemekler yiyebilirsiniz.

5 adımda ekonomik seyahat

5 yıldızlı oteller ve tatil köyleri artık size hitap etmiyorsa, otelden çıkmadan bir tatil geçirmek biraz sıkıcı geliyorsa, alternatif seçenekleri düşünebilirsiniz. Airbnb.com’ da hem daha ekonomik hem de daha sıcak bir konaklama fırsatı yakalayabilirsiniz. Yerel halktan insanların kendi odalarını veya evlerini kiraladıkları bu internet sitesi size hem ev ortamı sıcaklığını hem de ekonomik bir tatili sunuyor. Bunun dışında, booking.com’dan günlük otel fırsatlarını takip edebilir ve normal fiyatından daha indirimli bir konaklama ayarlayabilirsiniz. Size tavsiyemiz gideceğiniz yerdeki butik otellere göz atmayı unutmayın.

5 adımda ekonomik seyahat

Bir şehri tanımanın, öğrenmenin en güzel yolu o şehrin sokaklarında yürümek hatta kaybolmaktır. Eğer gideceğiniz yer yürüme mesafesindeyse, taksi yerine yürümeyi tercih etmeye çalışın. Bu şekilde hem yolları, sokakları daha iyi öğrenirsiniz hem de bütçenizi çok zorlamamış olursunuz.

5 adımda ekonomik seyahat
Önceki ve Sonraki
Haberler