YAŞAM - KEŞİF

Bomontiada'nın yenilerinden: Kilimanjaro

Son zamanlarda hafta sonlarımı nerede geçirdiğimi sorarsanız, cevabım Bomontiada olur. Yıllardır iyi müzik için kapısını aşındırdığımız Babylon ve yaratıcı kişileri bünyesinde toplayan Atölye İstanbul’dan sonra, merakla beklediğimiz restoranlar Bomontiada’da birer birer açılmaya başladı.

Bomontiada'nın yenilerinden: Kilimanjaro
Bunlar arasında Kilimanjaro, hem dekorasyonu hem de yemekleri ile Bomontiada’da ki en çok dikkat çeken restoranlardan.

Pozitif’in yarattığı yeni bir marka olan Kilimanjaro’nun menüsünün tamamı yerel malzemelerden oluşuyor, hatta çoğu malzeme Feriköy Organik Pazar’ından temin ediliyor. Mekanın yemek danışmanlığını Vogue’dan da bildiğimiz Cemre Narin yapmış.

Kilimanjaro’nun dekorasyonu ise Autoban Mimarlık’a ait. Mekanın merkezine yerleştirilen dev ikonik barın çevresinde özel içki seçkisinden birbirinden lezzetli tatlar deneyebilirsiniz. Özellikle Moscow Mule kokteyli çok meşhur!

İster Kilimanjaro’da yiyeceğiniz yemek öncesinde Alt’daki sergiyi gezin, isterseniz yemek sonrasında yandaki Babylon’a geçip müziğin keyfini çıkarın ama mutlaka Kilimanjaro’yu deneyin. Yalnız Babylon’da konser olduğu akşamlarda masa bulunması zor olabiliyor o yüzden rezervasyon yaptırmanızı öneririm. Şimdiden afiyet olsun 

Önceki ve Sonraki
Haberler