YAŞAM - KEŞİF

Emirgan'da rengarenk bir keşif

İsmi gibi rengarenk, cıvıl cıvıl bir mekan olan Colorfull Bakery, hala mahalle kültürünü koruyan semtlerimizden olan Emirgan’daki huzurlu sokağında, renklerin canlılığını tatlılarla birleştirerek sizlere sunuyor.

Emirgan'da rengarenk bir keşif
Kurumsal hayattan kaçış noktası olarak açılan Colorfull Bakery’nin gün geçtikçe artan müşteri kitlesinde en çok mahalle sakinleri ve o semtte oturan yabancılar yer alıyor. Hal böyle olunca, herkese hitap edebilmek için ev yapımı poğaçalardan makaronlara uzanan geniş bir ürün yelpazesi içeride sizleri bekliyor.

Hem görüntülerinden hem de lezzetlerinden etkileneceğiniz tatlıları seçmek bir hayli zor oluyor. Ben tercihimi buranın spesiyallerinden olan krep dantel pastadan kullandım; krep parçacıkları, fındık pralin ve çikolatanın uyumundan oluşan bu pastanın tadı hala damağımda diyebilirim.Yine en çok beğenilenler arasında; brownie pasta, elmalı tart ve çikolatalı-tuzlu kurabiyeler yer alıyor.

Her ay belli bir renk üzerine yoğunlaşılarak oluşturulan konseptlerde, o renk tonuna uygun meyvelerden yapılan tatlılar, o renklerde sunumlar yer alıyor.Renkleri hayata katıp aynı zamanda tatlılarla birleştiren Colorfull Bakery, hayvansever mekanların başında yer alıyor. Kedi ve köpekler için et suyu ve mısır unundan hazırlanan kurabiyelerle sokak hayvanlarını besliyorlar. Catering hizmeti de sunan Colorfull Bakery, birçok organizasyonda da spesiyal tatlarıyla öne çıkıyor. Şekersiz, hurma ve pekmezden yapılan kurabiyeleriyle ve glutensiz tatlılarıyla da beslenmesine dikkat edenler için alternatifler sunmuş oluyor.

Mekanın huzuru ve sakinliği adeta içeri girenlere de yansıyor. Rengarenk duvarların, özenle seçilip tasarlanmış tabaklarda sunulan leziz tatlıları denemeniz için mutlaka Colorfull Bakery’e uğramanızı öneririm.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog