YAŞAM - KEŞİF

Haftanın Keşfi: Mazura

Hayat tarzınızla özdeşleşen butik gömlekler ve aksesuarlar sunan Mazura, koleksiyonlarını tasarlarken müşterilerine sade ve minimalist bir şıklık sunmayı amaçlıyor.

Haftanın Keşfi: Mazura
Mazura, Galata’nın en sevdiğim caddesi Serdar-ı Ekrem de yerini 4 sene önce almış bir gömlek ve aksesuar firması. Aksesuarların ışıltısını turuncu tuğlaların arasından sızdıran her ayrıntısı özel olarak düşünülmüş bir ‘Galata Rüyası’…

Mazura’da usta eller tarafından tasarlanan  gömlekler,  seçkin kumaşlar ile şekil verilerek hazırlanıyor. Gömlekler, seri üretimde kullanılmayan 9 iğne batımı İngiliz dikişi ile dikiliyor ve tamamında özel mısır pamuğu kullanılıyor.

Mazura gömlek koleksiyonunda ‘Gold Fit’ adı verilen klasik ve şık gömleklerin yanı sıra, günlük hayatında spor ve snob bir tarza sahip olan beyler için de ‘Black Fit ‘ gömleklere yer veriyor. Ismarlama gömlek ve takım elbise düşkünlerini unutmayan Mazura, özel dikimler ile farklı tasarımlar ortaya çıkarıyor.

Türkiye’de ilk defa ceketlik kumaştan papyon ve kravat çıkaran firma seçkin ve şık gömleklerin tamamlayıcısı butik aksesuarlara da önem veriyor. Renk ve tasarım çeşitliliğini, kaliteli işçilik ile birleştirerek gömleğin en önemli mücevheri olan kol düğmeleri ve yaka iğneleri ile şıklığınıza fark katıyor. Özellikle ince kravatlarla kullanılması tavsiye edilen modern kravat iğneleri, tasarımları ile erkeklerin önemli bir aksesuarı haline geliyor.

Moda dünyasında ünlü yurt içi ve yurt dışı markalar ile işbirliği yapan Mazura, bu markalara dönem dönem kol düğmesi ve papyon koleksiyonları da hazırlıyor. Kişiye özel giyimin keyfi olmasının yanı sıra bir ihtiyaç olduğuna inanan Mazura, giyim konusunda kendi stilini yaratmak isteyen bireyler için de stil danışmanlığı hizmeti veriyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler