YAŞAM - KEŞİF

Kitap ve kahvenin buluşma noktası: Minoa

Birbirinden güzel kitaplar, zevkli bir dekorasyon, özenli sunumlar ve lezzetli tatlarıyla Minoa; kitapla kahvenin buluşup keyfe dönüştüğü bir adres.

Kitap ve kahvenin buluşma noktası: Minoa
Akdeniz hayranı olan Nazım-Petek Tokuz çiftinin hayallerinin gerçek olduğu bu yerin adı, kayıp bir Akdeniz Uygarlığı olan Minoa’dan geliyor.

Sahip oldukları kitapların dolup taşması ve daha nicelerine sahip olma arzusu ile yola çıkılarak Minoa’nın konseptini oluşturmuşlar, tabii bu kitapları herkesle paylaşmakta bu konseptin en önemli noktası. Aslında buraya gelenler Minoa ailesinin koleksiyonunu gezmiş oluyorlar.Her yerde bulunmayan kitaplar, yurtdışından özenle seçilerek buraya getiriliyor. Böylelikle hem kütüphane ruhu oluşturulurken hem de satış yapılıyor.

Temel hedef ise burada sohbet eşliğinde keyifli bir alışveriş yapılmasını ve kitaplarla bolca zaman geçirilmesini sağlamak.Moda, sanat, mimarlık, edebiyat ve seyahat gibi birçok alanda çeşitlilik gösteren bir kitap seçkisi mevcut.İnsanları sohbete teşvik etmenin en güzel yolu ise hangi kitabın nerede olduğunun yazmaması. Böylelikle hem kitaplar hakkında bilgi alıp hem de yeni yazarlarla ve yayın evleriyle tanışmış oluyorsunuz.

İnsanlarla kitaplar arasında gizli bir bağ kuruluyor burada. Bu karşılıklı sohbet aynı zamanda Minoa’nın kitap seçkisinin müşteriden de beslenmesine sebep oluyor. Müşterilerin ilgi ve tercihlerine gore yeni kitaplar geliyor.

Buranın ilgi çeken bir diğer özelliği ise aşağıda bir kitap mahzeninin bulunması ve çizgi romanlara özel bir bölüm ayrılmış olması.Girişte bulunan ve ilgimi çeken masa ise konsept masa görevi görüyor.Her hafta Pazartesi farklı bir konseptte düzenlenen bu Masada ekolojiden içecek kitaplarına kadar farklı birçok kitap yer alıyor.

Tabii bu kitapların yanına bir de lezzetli kahveler ve ev yapımı tatlılar eklenince buradan çıkmak istememeniz çok doğal bir hal alıyor.

Mutlaka buraya gidip kitapları incelemenizi, kitap isimlerinden oluşan merdivenlerini görmenizi ve lezzetli bir kahve içmenizi öneriyorum.

Önceki ve Sonraki
Haberler