YAŞAM - KEŞİF

Moda’nın en yeni çikolata köşesi

Moda’nın en yeni çikolatacısı Hane Çikolata, küçücük bir mekanı mis gibi kahve ve çikolata kokusuyla doldurarak, önünden geçenlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Moda’nın en yeni çikolata köşesi
Öğüttükleri taze kahveleriyle uzun zamandır içtiğim en lezzetli Türk kahvesine sahip ve son derece hafif ama çok lezzetli çikolatalarıyla tatlı kriziniz tuttuğunda uğrayacağınız ilk mekan olan Hane, özellikle yaz aylarında ayrı bir keyifli oluyor.

İçeriden gelen çikolata kokusu ve gözünüzün önünde duran taze çikolata dolabıyla Moda’nın sakin sokaklarının keyfine varırken, tatlıya doymuş oluyorsunuz. Aynı zamanda, yaz ayları için özel yapılan, ev yapımı limonatasıyla da iddialı.

Glutensiz ve vegan çeşitleri de bulunan çikolatalarda, özellikle pirinç unundan yapılanlar en çok ilgi çekenler arasında. Benim seçimim ise bitter trüfler ve frambuazlı çikolatadan yana oluyor. Yaratıcı isimleriyle mekanın spesiyal tatılarını da denemeden dönmeyin derim. Özel eritilmiş çikolatanın ve çilekten yapılan, kremayla servis edilen Serotonin ve iki kek arası pastacı kreması,muz ve çilek üzerine eritilmiş çikolata dökülen Endorfin bu spesiyallerin başında geliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler