YAŞAM - KEŞİF

Renkli sokakların mimarı

Şu sıralar Galata Serdar-ı Ekrem sokağını renklendiren Gamze Yalçın'ı daha yakında tanımaya ne dersiniz?

Renkli sokakların mimarı
Önce Şişhane, Galata ve Karaköy sokaklarında sonra gittiğim birçok mekanın duvarında bulunan resimlerine hayran kalmam sayesinde kendisiyle tanıştık. İşte o duvar resimlerinin sahibi, kullandığı canlı renklerle kalbinize dokunan Gamze Yalçın ve ilham verici atölyesine kısa bir ziyaretimden notlar…

Öncelikle “Gamze Yalçın kimdir?” sorunuzu yanıtlamak istiyorum. Kendisi 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç mimarlık bölümünden mezun olmuş. Mezun olur olmaz, İsviçre merkezli ‘The Do School’ vakfı iş birliğinde Filipinler’e gidip, orada 6 ay geçirip sonunda duvar resimleri yapmaya karar vermiş. Bu kararının ardından son dört yıldan bu yana iç mekanlar için duvar resimleri üretiyor. Filipinler’de geçirdiği 6 ay, hem doğadan etkilenmesi hem de kullandığı canlı mavilerin çıkış noktası olmuş.

İlham kaynağı olarak doğayı, güncel olayları ve farklı disiplinler için çalışmalar yapma şansı bulduğu projelerdeki konuları gösteriyor. Duvar resimlerinin olduğu mekanlar arasında Sumahan, Not Just Coffee, The Crepe Escape, La Paz Restaurant, The Marmara Bodrum Oteli yer alıyor.Son iki yıldır Sumahan’daki atölyesinde projelerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Kullandığı canlı mavilerin, yeşillerin, pembelerin, morların adeta imzası haline dönüştüğü Gamze Yalçın’ın birbirinden güzel ve ruhunuzu dinlendirecek işlerini mutlaka görmenizi öneriyorum.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog