YAŞAM - KEŞİF

Tarihin kahveyle buluştuğu bir keşif

Şişhane metrosunun hemen yakınında yer alan Türk-Alman kitabevi, tarihin kültürle ve kahveyle buluştuğu, son derece keyifli bir mekan.

Tarihin kahveyle buluştuğu bir keşif
Hem kitapseverlerin hem de kahveseverlerin ilgisini çekecek bu mekanın en keyifli yeri ise üst katta, İstiklal manzarasına karşı, koltuklarda rahatça kitap okuyabileceğiniz köşeler.

Kahveye de kitaplar kadar önem veren Türk-Alman Kitabevi, her hafta taze kavurma yapıyor ve yeşil çekirdek kullanılıyor. Pazar günleri yapılan kaher kavurma seramonisini izlemek isteyenler için de mekan açık bırakılıyor.

Kahvenin yanına lezzetli ve günlük sandviçler, Alman tatlı ve tuzluları bulunuyor. Buranın en spesiyali, benim de bayılarak yediğim; özel bir tarifle yapılan üzeri bademli alman pastası oluyor, yemeden dönmeyin derim.

Aynı zamanda 70 yıllık bir kitapevi olan bu mekanda, birçok  Türkçe ve Almanca kitapların, çevirilerin dışında Alman  edebiyatına dair birçok kaynak bulunuyor. Özellikle üst katta eski kitapların bulunduğu ayrı bir bölüm de var.

Pazar sabahı, İstiklal'de bir yürüyüş yaptıktan sonra kahvenizin yanında güzel bir tatlıyla keyifli bir mola verip, kitabınızı okuyabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler