YAŞAM - YEME - İÇME

Eve servis en iyi 10 bowl

İstanbul'da son dönemin sağlıklı yemek trendlerinden olan bowl için şaşırtıcı lezzetler sunan pek çok adres var. En sevdiğimiz seçenekleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
26.02.2021
Eve servis en iyi 10 bowl

Beşiktaş bölgesinde sağlıklı ve doyurucu seçenekler arayanların ilk tercihlerinden biri 'Bowl Department'. 'Vejeteryen Protein' tabaklarından 5 saat boyunca pişirilen Ragu Bowl!a pek çok alternatif sunuyor. Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz. 


Pandemi sonrası ilk ziyaret edilecek adreslerin başında şehrin ortasında vaha gibi duran bahçesi ile Hide Arnavutköy geliyor. Yalnızca bowl  değil,    sabah kahvaltısı, öğle yemeği ya da öğle yemeği ile birleşen akşam yemekleri için alternatifler bulabileceğiniz bir cafe...

Telefon: (0212) 257 79 00


Arnavutköy’de denize nazır ahşap bir binada, glutensiz, rafine şekersiz ve birbirinden lezzetli seçenekler sunan GABFOODS ile kendinize bir iyilik yapmak isteyebilirsiniz. Chocolate Chip Cookie de not almanız gereken glutensiz bir kurabiye! Yemek Sepeti'nden sipariş verebilirsiniz. 


Kadıköy'ün kulaktan kulağa yayılan hem lezzetli hem de sağlıklı adresi Rolls&Bowls'da Tokyo, Bangkok, Hawaii, California gibi adlar taşıyan Bowl seçenekleri arasında kaybolabilirsiniz... Yemek Sepeti üzerinden sipariş veriliyor.


Chop't için özel yapım Italyan mezzaluna bıçaklarıyla salataları istediğiniz kıvama kadar kesiyor, isteğe gore kepekli lavas ekmeğine sarıp wrap halinde sunuyor. Ortaköy, Maslak ve Ataşehir'de şubesi var. Yemek Sepeti, Getir ve Fuudy üzerinden sipariş verebilirsiniz.


Beşiktaş'ta bulunan Hane No.5, Dana Kaburga, Falafel ve Mexican Chicken Bowl seçenekleri ile ünlü... Ayrıca kestane çorbası gibi farklı lezzetler de sunuyor. Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz.


Bi Nevi Deli, içeriklerin besin değerlerinin en yüksek seviyede korunduğu, işlenmemiş/mümkün olan en az şekilde işlenmiş (whole foods) ürünler kullanarak oluşturulmuş bitkisel bazlı beslenme (plant-based) bir mutfak. Ana içerikleri mevsim sebzeleri ve meyveleri, tahıllar, baklagiller, badem ceviz kaju ayçekirdeğı gibi kuru yemişler. Yağ olarak taze avokado yağı, soğuk sıkım zeytinyağı, susam yağı, hindistancevizi kakao ya da herhangi bir katkı maddesi içermeyen yerfıstığı yağı kullanıyorlar. 

Adres: Dilhayat Sokak No: 10/1 Etiler-İstanbul

Telefon: 0(212) 358 6032 |  0(537) 275 3354


İstanbul'u yeşil içeceklerle tanıştıran markalardan BLENDED, 2019 yılında Reşitpaşa’da açtığı mekanında bowl çeşitlerinin yanı sıra çıtır çıtır kurutulmuş pancar cipsi, soya sütü ile hazırlanmış vegan hamburger ekmeğindeki falafel ya da pancar burger gibi alternatifleri ile ünlü... Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz.


Tartines ve fit lezzetleri ile ünlü olan VOI, meyveli bowl seçenekleri bulabileceğiniz bir adres. Beşiktaş, Bağdat Caddesi, Teşvikiye,Ortaköy, Ümraniye ve Göktürk'te şubesi var. Yemek Sepeti üzerinden sipariş verebilirsiniz. 


Uzak Doğu mutfağının en sevdiğimiz adreslerinden olan Chinese Sushi Express deniz ürünlü Bowl arayanlar için ideal! 

Bonus: Eve Servis En İyi 10 Noodle


Ataşehir'in en yeni adreslerinden Arugula, taze malzemelerden yaratıcı karışımlar sunan bir bowl mekanı... Atık yönetiminden, ürünlerin ambalajlarına kadar, sürdürülebilirliğe önem veriyorlar. Yerli tarımı destekliyor ve günlük, mevsimlik, taze sebzeler kullanıyorlar.

Adres: Küçükbakkalköy mah. Başöğretmen cad. No:32/B  Ataşehir/İstanbul
Telefon: 0216 577 50 00


Önceki ve Sonraki
Haberler