İYİ HİSSET - FITNESS

Kalıcı yağ yakma tüyoları

Sporu farklı amaçlar veya hedefler için yapıyor olabiliriz ancak büyük çoğunluğumuzun isteği, daha yağsız bir vücut. Bunun için hızlıca sonuca ulaşma çabasıyla yapılan birçok yanlış ve bilinçsiz uygulama; hüsran ve sağlık sorunları ile sonuçlanıyor. Kişisel Antrenör Cem Sarpay; kalıcı yağ yakmak için güvenli ve geçerli tüyoları sizlerle paylaştı. Fakat unutmayın ki, bu tüyolar büyük ölçüde genele hitap ediyor. Ve yağ yakma sürecinizi desteklese bile herkeste aynı etkiyi göstermeyecektir. Metabolik rahatsızlıkları ya da sağlık sorunları olan kişiler kendilerine özel sistemler için bir uzamana danışmalıdırlar

Kalıcı yağ yakma tüyoları

Öncelikle kilo vermek ile yağ yakmak kavramları arasındaki farkı iyice anlamak gerek. Aradaki fark anlaşılsaydı eminim kimse yağ yakmadan bir kilo bile vermek istemezdi. Egzersiz yapmadan verilen kilolarda oluşan kas ve su kaybı, kilo versek bile bize daha yağlı görünen sağlıksız bir vücut ve daha kolay yağlanma potansiyeli olan bir metabolizma bırakır. Yani hedefimiz kas kaybetmemek ya da mümkün ise kas inşa etmek olmalı ki, bunun da tek yolu egzersiz yapmaktır. Kas inşa etmekten korkmayın; sağlıklı yollarla inşa edilen kas ne kadında ne de erkekte kötü bir görüntüye sebep olur. Günümüzde birçok doping maddesi ile inşa edilen vücutları doğal sanıp çok kaslı vücutlardan hoşlanmayabilirsiniz ancak normal insan bedeninde normal şartlarda böyle görüntüler siz isteniz bile oluşmuyor. Sonuç olarak; kas oranını koruyacak ve hatta geliştirecek egzersizler birçok açıdan yağ yakımını destekleyen süreçlere katkıda bulunur.

Günümüzde yağ yakımına hızlıca ulaşmak için birçok diyet uygulanıyor ve çoğu sürdürülebilir olmadığı için bittiği noktada kişileri ya eski hallerine ya da daha kötü bir vücut formuna geri döndürüyor. Burada amaç hızlıca kilo vermek değil de artık bazı değişikliklerin oturtulduğu ve benimsendiği beslenme sistemine geçip şok bir hızla sonuç almak yerine ömür boyu sürecek sonuca ulaşmak olduğu net olarak anlaşılmalıdır. Saatli, öğünlü, miktarı belli olan sağlıklı yağlar ve kaliteli karbonhidratlardan oluşan; paket gıdalar, hamurlar, zamansız atıştırmaların hayatımızdan çıktığı bir sistemde de zevkle yemek yenilebiliyor. Düzenli ve prensipli olmak; hem diyet yapmaktan daha zevklidir, hem de daha iyi sonuç verir. Sadece sebat edip devam edin; çok hızlı olmayacaktır belki ama çok tatmin edici sonuçları olacaktır.

Kalıcı yağ yakımı için yapacağınız her uygulamanın bir alışkanlık haline gelmesi gerekir. Bunları detaylarına girmeden maddelemek gerekirse; lif tüketimi alışkanlığı, su tüketimi alışkanlığı, düzenli ve sağlıklı uyku düzeni, egzersiz rutini, beslenme düzeni hayatımızın normali olarak bir sisteme oturmalı. Ayrıca alkol tüketimi, paketli gıdalar ve yersiz atıştırmalar, insülini çok yükselten gıdalar, hareketsiz yaşam gibi faktörler de kötü alışkanlık listemizden silinmelidir.

Kalıcı yağ yakımı mümkündür ve aslında basit temellere dayanır ancak insan hızlı sonuç istediği için ve hızlı sonuç veren yöntemler çok cezbedici ama geçici sonuçlar verdiği için çoğu zaman radikal değişiklikler yerine bir süre savaş vermeyi tercih eder. Bir sonraki yazımda şok kilo verme için neler yapılabileceğini ve bunun etki ve zararlarını sizlerle paylaşacağım. Ve sonuçta seçimi siz yapacaksınız...

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog