YAŞAM - SEYAHAT

Hafta sonu için huzurlu tatil rotaları

Sonbaharla birlikte yanı başınızdaki, yakın ve etkileyici seyahat noktalarını keşfetmeye ne dersiniz? İşte doğayla içe içe, huzur dolu kaçamak rotaları...

profil
Mina Karanis
20.09.2018
Hafta sonu için huzurlu tatil rotaları

Instagram sayesinde Fransa’da Provence’ta bulunan lavanta tarlalarını sık görür hale geldik ve dolayısıyla tatil planlarımızda gidilmesi gereken yerler arasına girdi. Aslında çok uzağa gitmeden, Isparta’da bulunan Lavanta Kokulu Köy, Provence tarlalarını aratmayacak güzellikte. Aynı zamanda Türkiye’nin de en büyük kadın girişim projelerinden birisi. Lavanta Kokulu Köy’e gittiğinizde tarlada vakit geçirebilir, sabun, lavanta, yağ, vb. birçok ürün alabilirsiniz. Ve en önemlisi anı yaşayıp mis gibi lavanta kokusunu içinize çekebilirsiniz. Hasat başlamadan önceki hafta gitmenizi öneririm.

 

Hafta sonu için huzurlu tatil rotaları

Fazla uzağa gitmeye gerek yok. İzmit’te bulunan Menekşe Yaylası son yıllarda trekking ve kamp yapmak isteyenlerin gözdesi haline geldi. Yolun nasıl geçtiğini anlamayacaksınız çünkü yol boyunca size dağ manzaraları ve Menekşe Yaylası’nın dereleri eşlik edecek. Bu arada yola hazırlıklı çıkın çünkü yemek yemek ya da konaklamak için pek tesis bulunmuyor ama hafta sonu için aradığınız huzuru ve doğayı bulacağınız kesin.

 

Hafta sonu için huzurlu tatil rotaları

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı olan Gökçetepe Tabiat Parkı, hem yazın hem de sonbaharda ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Trekking, paintball, zip line, survivor parkuru gibi birçok sportif etkinliği gerçekleştirebileceğiniz tesisler bulunuyor. İster kendi çadırınız ile gelin ister Orman Kampı’nın sunduğu çadırlardan kiralayın. Denizin kenarındaki tabiat parkında yürüyüşünüzü yapıp mis gibi deniz ve ağaç kokusunun tadını çıkarın.

 

Hafta sonu için huzurlu tatil rotaları
Önceki ve Sonraki
Haberler